Перші перегони, перші бали для команди BWT Alpine F1 у складному відкритті сезону в Бахрейні

Команда BWT Alpine F1 здобула два бали на сьогоднішньому Гран-прі Бахрейну, який відкрив сезон, а П'єр Гаслі, дебютував та піднявся з останнього місця на дев'яте і відкрив рахунок команди для участі в Чемпіонаті світу з Формули-1 2023 року. Естебан Окон пережив невдалий день у Сахірі, зійшовши з 57-кілометрової гонки за 16 кіл до її завершення.

alt

Гонка Естебана була скомпрометована зі старту, оскільки він отримав п'ятисекундний штраф за порушення стартової лінії. На 2-му повороті на першому колі легке зіткнення з Ландо Норрісом призвело до пошкодження лівого переднього антикрила, що означало, що Естебан двічі заїжджав на піт-стоп протягом перших 15 кіл. Ще один штраф був доданий за помилку під час відпрацювання першого штрафу. А третє порушення за перевищення швидкості на піт-лейн завершило вечір розчарувань для команди та Естебана.

З двадцятого місця на турнірній таблиці П'єр стартував з чистого старту і на початку завоював кілька позицій. Він був першим, хто заїхав на піт-стоп на 9-му колі на нових шинах Hards, оскільки він націлився на першу десятку. Другий піт-стоп на 25-му колі дозволив йому обійти Юкі Цуноду, а також потіснити Алекса Албона за останню позицію в рейтингу. На 40-му колі Ferrari Шарля Леклера застрягла, чим подарувала П'єру можливість піт-стопу на м'яких шинах, щоб доїхати до кінця перегонів. Обігнавши Албона на 9-му місці і зробивши найшвидше коло, П'єр погнався за Валттері Боттасом, який йшов восьмим, і фінішував з відставанням лише в 1,1 секунди до клітчастого прапора, ліквідувавши 17-секундний дефіцит.

Естебан Окон, почав з 9-ого місця: "Сьогодні був не наш день. На жаль, ми допустили занадто багато технічних помилок, і це коштувало нам сьогоднішнього дня. Ми повинні проаналізувати всі деталі і швидко зробити висновки. Ми приймемо це як команда і з нетерпінням чекатимемо наступних перегонів, де, я впевнений, ми повернемося сильнішими. Позитивним моментом є те, що наш гоночний темп і продуктивність були хорошими, і очевидно, що нам вистачає швидкості, щоб обидва автомобілі заробляли бали. Я вже з нетерпінням чекаю на перегони у Джидді. Ми їдемо туди, сповнені рішучості повернутися і розпочати наш сезон".

П'єр Гаслі, почав з 20-го місця, закінчив на 9-му
П'єр Гаслі, почав з 20-го місця, закінчив на 9-му
"Я задоволений сьогоднішніми перегонами, і це чудовий спосіб відзначити мій дебют з Alpine. Після вчорашньої кваліфікації ми всі були розчаровані, адже це не те місце, яке ми хотіли зайняти, тому я хочу подякувати всій команді за важку роботу, яку вони виконали для перегонів. Сьогодні нам було складно здобути бали, але ми були впевнені у можливостях нашого боліда і знали, що у нас є шанс набрати бали з хорошою стратегією. Нам потрібно продовжувати наполегливо працювати, у нас є хороша база, і зараз важливо розвивати її. Я знаю, що ми можемо досягти набагато більшого. Дуже шкода через те, що сталося з Естебаном. Ми проведемо колективний аналіз, щоб переконатися, що ми знаходимося в кращій позиції, щоб допомогти обом машинам заробляти бали".
Отмар Сафнауер, керівник команди
Отмар Сафнауер, керівник команди
"Хоча ми можемо бути задоволені тим, що заробили бали в сьогоднішніх перегонах, враховуючи те, як все склалося, ми залишаємо Бахрейн, знаючи, що попереду нас чекає багато важкої роботи. З боку Естебана і з технічної точки зору ми повинні працювати краще, щоб не допустити повторення того, що сталося сьогодні. Ми продемонстрували, що сьогодні у нас був достатній темп, щоб обидва автомобілі здобули бали, і це має бути нашою метою в майбутньому. П'єр проробив фантастичну роботу, щоб залишити позаду розчаровуючу суботу і повернутися з силою, щоб піднятися з кінця турнірної таблиці, - це його заслуга, і він відмінно дебютував. Ці два тижні в Бахрейні були насиченими та інтенсивними для команди, і ми з нетерпінням чекаємо на повернення до Вірі та Енстоуна, де ми всією командою підведемо підсумки, перш ніж повернутися на трасу в Джидді, де ми прагнемо значно покращити свої результати"